25 yıl CEO olarak çalıştıktan sonra 62 yaşında emekli olan Hurd, bir yıl sonra model olarak yeni kariyerine adım attı

Bir mobilya şirketinin 25 yıllık CEO’su İngiliz Anthony Hurd, 62 yaşında emekli oldu. En küçüğü iki yaşında bir kız olmak üzere, yaşları 8 ila 48 arasında değişen dokuz çocuğuyla ve 40 yaşındaki eşi Rachel ile daha çok vakit geçireceğini ve emekliliğin kendisine ilerleyen yıllarının tadını çıkarmak için daha fazla fırsat vereceğini düşünüyordu. Ancak Hurd, bir süre sonra sıkıldı ve endişelendi. Ne yapacağını düşürken okuduğu ‘Olgun modeller’le ilgili bir makale yeni bir kariyere adım atmasını sağladı. Hurd, Avrupa’nın dört bir yanında modellik yaptı – İsveç’te iç çamaşırlarıyla poz verdi ve Paris’te podyumda yürüdü.

İLK DENEYİMİNDE BAŞARDI

Yaşadığı ilk deneyimi anlatan Hurd, “İlk modellik çekimimi 63 yaşında yaptım. Memleketim İngiltere’de tanınmış bir hayır kurumu içindi. Müzik çalıyordu ve herkes arkadaş canlısı ve gülümsüyordu. Daha sonra çerçeveye yerleştirilen hayali şeylere yukarı, yanlara ve aşağı bakmak zorunda kaldım. Cast direktörü bunun ilk işim olduğunu söylediğimde şaka yaptığımı düşündü. ‘Başarmışsın’ dedi. Hiç bu kadar doğal bir yükseliş hissetmemiştim” dedi.

İÇ ÇAMAŞIRI MODELLİĞİ YAPTI

Bundan sonrasını ise Hurd, şöyle aktardı: “Ardından Londra’daki bir ajansa fotoğraflarımı ve tanıtım videomu gönderdim, ajans da onlarla tanışır tanışmaz benimle sözleşme imzaladı. Ajans, ‘Modanın büyükbabası olabilirsin,’ dedi. Comic Relief için bir yardım çekimi olan ilk fotoğraf çekimim Aralık 2022’de gerçekleşti. Daha sonra Nike için bir Premiership futbol kulübünde çekim yaptım, Reebok için spor ayakkabı modelledim ve H&M için fotoğraf çekimleri yaptım. Fotoğrafım reklam panolarında ve otobüslerde yer aldı.

Kariyerim yükselişe geçti ve Instagram’ımı açtım. İsveç’te Weard adlı tasarımcı için iç çamaşırı modelliği yaptım. Sete girdim ve poz verdim. Bir milyon yıl geçse bile 63 yaşında iç çamaşırlarıyla kamera karşısına geçeceğimi hayal edemezdim”

PARİS MODA HAFTASI’NDA PODYUMDA YÜRÜDÜ

Kendisi için geçen yılın en önemli olayının Haziran 2023’te Paris Moda Haftası’nda podyumda yürümek olduğunu söyleyen Hurd, “Neyse ki hiç gergin değilim. İşimin her anından keyif alıyorum. Maaş iyi. Ocak ayından bu yana üç buçuk ayda 35 bin dolardan fazla kazandım – geçen yıl toplamda kazandığım miktarla yaklaşık aynı. Bir yazılım firması için bir saatlik modelleme çalışması karşılığında 3 bin dolar aldım. 64 yaşında güçlü ve ilham verici bir mesaj veriyorum. Benim yaşımdaki ve daha yaşlı insanların hala geçerli ve değerli olduklarını bilmelerini istiyorum” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x